Pig Sprint 4/12/2002Fri 4/12/2002 5:19 PM
Resultscreated by OE2000 © Stephan Krämer 2000

   Pl Name                    Club                             Time 



M-14 Yellow  (2)                2.320 km  105 m   10 C           

    1 Kerzhner, Greg          NEOH -                          20:32 
    2 McNerney, Kyle          CAOC -                          44:19 



M-16 Orange  (3)                2.720 km  130 m   10 C           

    1 Kerzhner, Mike          NEOH -                          24:59 
    2 Kozlenko, Eugene        NEOH -                          26:31 
    3 Porter, Ryan            DVOA -                          52:14 



Br F 60+ Brown  (3)             2.030 km  130 m   8 C            

    1 Moore, Linda            None -                          37:33 
    2 Dell, Claire            OCIN -                          49:58 
    3 Hawes, Betsy            HVO -                           50:11 



F 70+ Brown  (1)                2.030 km  130 m   8 C            

    1 Johnson, Ruth           OME -                           41:41 



M 65+ Brown  (1)                2.030 km  130 m   8 C            

    1 Moore, Carl             None -                          35:01 



Female Orange  (1)              2.720 km  130 m   10 C           

    1 Kitchen, Tanya          OCIN -                         114:19 



Male Orange  (1)                2.720 km  130 m   10 C           

    1 Hollinger and Swartz    None -                          76:49 



Female Brown  (1)               2.030 km  130 m   8 C            

    1 Porter, Janet           DVOA -                          77:35 



Male Brown  (3)                 2.030 km  130 m   8 C            

    1 Combs, Adam             None -                          48:25 
    2 Frey, Bob               OCIN -                          56:00 
    3 Arnett, Dick            OCIN -                          60:59 



Female Green  (2)               2.530 km  150 m   10 C           

    1 Padgett, Dawn           USMA -                          82:54 
    2 Timajo, Debbie          USMA -                          85:59 



Male Green  (11)                2.530 km  150 m   10 C           

    1 Zwhalen, Reto           SMOC -                          31:41 
    2 Hughes, Steve           OCIN -                          40:10 
    3 Ottis, Rain             USMA -                          43:39 
    4 Dishong, Chris          USMA -                          45:27 
    5 Teschendorf, Gale       CAOC -                          45:31 
    6 Hand, Vincent           OCIN -                          45:40 
    7 Kelly, Patrick          COC -                           49:14 
    8 Shean, Ben              USMA -                          50:49 
    9 Rudberg, Eric           USMA -                          55:26 
   10 Hall, Robert J          CNYO -                          57:00 
   11 Cowher, Dennis          USMA -                          96:44 



Male Red  (4)                   4.270 km  290 m   14 C           

    1 Koper, Justin           USMA -                          57:39 
    2 Rasanen, Gregory        USMA -                          72:34 
    3 Padgett, Robert         USMA -                          73:12 
    4 Nguyen, Anthony         USMA -                          90:04 



F-20 Green  (3)                 2.530 km  150 m   10 C           

    1 Porter, Corinne         DVOA -                          31:06 
    2 Brautigam, Viktoria     WCOC -                          37:33 
    3 Lamb, Kelly             VOC -                           39:30 



F 45+ Green  (3)                2.530 km  150 m   10 C           

    1 Spriggs, Robin          RMOC -                          46:17 
    2 McNerney, Lisa          CAOC -                          58:59 
    3 King, Kathleen          DVOA -                          59:07 



M-18 Green  (3)                 2.530 km  150 m   10 C           

    1 Rachitskey, Eugene      NEOH -                          28:35 
    2 Lawson, Jesse           None -                          48:39 
    3 Polinkovsky, Mark       NEOH -                          49:47 



M 50+ Green  (6)                2.530 km  150 m   10 C           

    1 Siegenthaler, Walter    COK -                           28:53 
    2 Swift, Bill             OCIN -                          30:49 
    3 Vulcan, Jan             SMOC -                          37:12 
    4 Wilkison, Rob           DVOA -                          42:02 
    5 Boltz, Bob              NEOH -                          42:32 
    6 Sack, Carl              OCIN -                          44:54 



M 55+ Green  (2)                2.530 km  150 m   10 C           

    1 Hall, Jim               COK -                           27:43 
    2 Spriggs, Chris          RMOC -                          47:06 



M 60+ Green  (6)                2.530 km  150 m   10 C           

    1 Kerr, Alex              GVOC -                          33:49 
    2 Shifman, Mike           PTOC -                          33:58 
    3 Scarborough, Joe        BAOC -                          38:20 
    4 Hawes, George           HVO -                           42:39 
    5 Granovskiy, Yevgeniy    COO -                           47:36 
    6 Hollowell, Thomas       SMOC -                          57:29 



F 21+ Red  (4)                  4.270 km  290 m   14 C           

    1 Fernandez-Vall, Annabel SDO -                           47:57 
    2 Olafsen, Erin           None -                          49:13 
    3 Brautigam, Pavlina      WCOC -                          53:25 
    4 Mahoney, Cherie         OOC -                           53:27 



M-20 Red  (7)                   4.270 km  290 m   14 C           

    1 Fredrickson, john       HVO -                           41:26 
    2 Mogensen, Matthew       USMA -                          51:44 
    3 Sack, Carl              MNOC -                          56:58 
    4 Christie, Norm          USMA -                          71:13 
    5 Dallas, Jay             USMA -                          80:01 
    6 Howald, David           USMA -                          83:58 
    7 Hansbrough, Jerre       USMA -                          99:16 



M 35+ Red  (3)                  4.270 km  290 m   14 C           

    1 Brautigam, Joe          WCOC -                          39:42 
    2 Frei, David             SLOC -                          41:27 
    3 Hall, Randy             DVOA -                          42:35 



M 40+ Red  (3)                  4.270 km  290 m   14 C           

    1 Onkst, David            QOC -                           63:07 
    2 Vaughan, Stevan         OCIN -                          76:54 
    3 Berna, Larry            MVOC -                          87:09 



M 45+ Red  (10)                 4.270 km  290 m   14 C           

    1 Rachitskey, Stanislav   NEOH -                          45:53 
    2 Strat, Tom              QOC -                           47:41 
    3 Murphy, Tom             OCIN -                          54:50 
    4 Waldo, Richard          SMOC -                          54:52 
    5 Rauschenbach, Jon       OCIN -                          59:06 
    6 Bertram, Mike           DVOA -                          60:01 
    7 Skrien, Orlyn           RMOC -                          62:19 
    8 Olsen, Guy              HVO -                           66:58 
    9 Ball, Michael           SVO --                          68:13 
   10 Laun, Chuck             CNYO -                          76:15 



M 21+ Blue  (22)                5.270 km  330 m   18 C           

    1 Hawkins, William        CSU -                           44:50 
    2 Mahoney, Doug           OOC -                           46:07 
    3 Matthey, Thierry        Gular -                         46:12 
    4 Scarborough, James      BAOC -                          47:50 
    5 Velichko, Sergey        CTOC -                          48:26 
    6 Walker, Ken Jr.         CSU -                           48:57 
    7 Mahr, Mattias           CSU -                           49:29 
    8 Bergeron, Eddie         SVO --                          50:05 
    9 Bone, Eric              COC -                           50:34 
   10 Balter, Greg            DVOA -                          51:46 
   11 Riley, Wyatt            BAOC -                          52:18 
   12 Azarov, Alexei          HVO -                           52:29 
   13 Granovskiy, Boris       CSU -                           53:38 
   14 IIes, Michael           OOC -                           55:33 
   15 Gusiatnikov, Vladimir   OCIN -                          57:03 
   16 Buckley, Eric           SLOC -                          59:59 
   17 Zissos, Adrian          FWOC -                          60:48 
   18 Good, Ted               QOC -                           61:12 
   19 Barten, Josh            USMA -                          71:30 
   20 Good, Tim               QOC -                           71:35 
   21 Pekour, Mikhail         CAOC -                          82:47 
   22 Rourke, Aaron           OCIN -                          86:54 




        Sprint Splits - Friday, April 12
        Flyin Pig Main Page