Miami University Natural Areas

Sept 26, 2015

Ted Holland, Event Director

Courses planned by Mike Minium

 

Thanks to all volunteers who helped with this event.

 

MUNA_Sept_2015

Sat 9/26/2015 15:34

Results

created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014


 

 

1 White (16)

1.1 km 0 m

9 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Cl.

Time

Diff.

 

 

1

21

Skyler Hertel

 

Union Co MS

WTO

7:06

0:00

2

17

Randy Porter

 

OCIN

WO

8:05

+0:59

3

42

Clawson Group

 

Talawanda MS

WTO

9:07

+2:01

4

13

Kayla Cartwright

 

MiamiU

WO

9:20

+2:14

5

15

Anna Porter

 

MiamiU

WO

10:26

+3:20

6

14

Emily Larson

 

MiamiU

WO

13:07

+6:01

7

10

Aileen Decker

 

Unk

WO

14:42

+7:36

8

5

CC Kids

 

Union Co MS

WTO

17:45

+10:39

9

6

Mom Pop

 

Unk

WO

19:06

+12:00

10

22

Ella Prytherch Vivi Prytherch

 

MiamiU

WO

19:36

+12:30

11

43

Team Kate

 

Unk

WTO

20:28

+13:22

12

1

Diamond Oaks

 

Diamond Oaks JrROTC

WTO

22:38

+15:32

13

33

Addison Reddy

 

Bogan ES

WTO

25:43

+18:37

14

8

Michael Arbino

 

Unk

WO

30:00

+22:54

15

4

Jonathan Wehner

 

Home School

WTO

40:19

+33:13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Jordan Hertel

 

Union Co MS

WTO

mp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Yellow (16)

3.1 km 0 m

13 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Cl.

Time

Diff.

 

 

1

44

Wally Kelly

 

MiamiU

YO

30:05

0:00

2

31

Justin Hunnicutt

 

Unk

YO

36:55

+6:50

3

34

Clawson Group

 

Unk

YTO

41:26

+11:21

4

45

Max Kelly Heath

 

MiamiU

YO

43:59

+13:54

5

2

Eric Porter

 

Union Co MS

YTMSM

46:05

+16:00

6

19

Mike Moyer

 

Diamond Oaks JrROTC

YO

47:11

+17:06

7

30

Zack and Elizabeth

 

Diamond Oaks JrROTC

YTO

1:07:07

+37:02

8

20

Jonathan Wehner

 

Home School

YTO

1:31:16

+1:01:11

9

29

Ring Family

 

OCIN

YO

2:03:23

+1:33:18

10

12

CC Boys

 

Union Co MS

YO

2:28:25

+1:58:20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Sara Rosomoff

 

MiamiU

YO

mp

 

 

25

Patrick Walker

 

Diamond Oaks JrROTC

YTO

mp

 

 

35

Abby Garland

 

MiamiU

YTO

mp

 

 

46

Gail Troy

 

MiamiU

YO

mp

 

 

32

Selena Ayers Keanu Martin SalenaDavis

 

Diamond Oaks JrROTC

YTO

dnf

 

 

24

Matthew Garbett Mike Venturini

 

Diamond Oaks JrROTC

YTO

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Orange (3)

4.5 km 0 m

13 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Cl.

Time

Diff.

 

 

1

40

Vicki Huseman

 

OCIN

OTO

2:13:59

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36

Shane Dawalt

 

OCIN

OTO

disq

 

 

26

Ben Bond

 

Ohio Connection Academy

OTJVM

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Brown (7)

3.3 km 0 m

10 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Cl.

Time

Diff.

 

 

1

41

Adam Mandrell Warren

 

OCIN

BrnO

43:42

0:00

2

47

Matthew Robbins

 

OCIN

BrnM

58:54

+15:12

3

18

Dou Hong

 

Unk

BrnF

1:01:11

+17:29

4

3

Jim Cimprich

 

OCIN

BrnM

1:12:30

+28:48

5

16

Bill Greenwell

 

OCIN

BrnM

1:17:06

+33:24

6

9

Steve Gerhardt

 

OCIN

BrnM

1:32:21

+48:39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

Sharon Bond

 

MVOC

BrnF

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Red (5)

5.8 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Cl.

Time

Diff.

 

 

1

39

Gheorghe Fala

 

OCIN

RedM

59:50

0:00

2

38

Tom Svobodny

 

MVOC

RedM

1:20:48

+20:58

3

27

Matt Bond

 

MVOC

RedM

1:22:33

+22:43

4

7

Tomotake Ogama

 

Unk

RedM

2:31:15

+1:31:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

37

Zachary Hoeffner

 

MVOC

RedM

mp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Split times

results of next OCIN local event (East Fork, October 10, 2015)

results of previous OCIN local event (Miami University Central Quad, August 8, 2015)

return to results index

return to OCIN home