Diamond Oaks

November 21, 2015

Mike Minium, Event Director

 

Results by Courses

 

Split Times

TROL 2015-2016 season standings

 

Results by Age Class:

 

 

White Trol Open (27)

1.8 km 0 m

17 C

 

Place

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

18

Clifton Tyler McCabe

 

Live Oaks JrROTC

19:16

0:00

2

108

Jordan Hertel

 

Union Co MS

21:44

+2:28

3

75

Isaac Johnson

 

Live Oaks JrROTC

22:29

+3:13

4

20

Compton Fussnecker

 

Live Oaks JrROTC

24:08

+4:52

5

106

Ramsey Collins

 

Kenton JrROTC

24:24

+5:08

6

35

Reed Calvert

 

Diamond Oaks JrROTC

26:16

+7:00

7

7

Mason J Weaver Rawlings Hunt

 

Mason Co JrROTC

28:33

+9:17

8

31

Ezra Mobley

 

Live Oaks JrROTC

31:25

+12:09

9

2

Brandon Holt Roberts Patterson

 

Mason Co JrROTC

31:52

+12:36

10

58

Villa Salmons

 

Diamond Oaks JrROTC

33:15

+13:59

11

28

Cody Naisch Langdon Black

 

Live Oaks JrROTC

35:16

+16:00

12

26

Reuss B Newberry D

 

Live Oaks JrROTC

35:33

+16:17

13

33

Maue Spillman

 

Live Oaks JrROTC

37:45

+18:29

14

23

G Degand K Sharpless

 

Live Oaks JrROTC

39:08

+19:52

15

4

Shields Polit Stricklett Mercado

 

Mason Co JrROTC

39:56

+20:40

16

34

Kylar Ruege

 

Live Oaks JrROTC

43:14

+23:58

17

29

D Lunsford S Williams

 

Live Oaks JrROTC

47:07

+27:51

18

3

Gibson Clemmons McElfresh Vonderbrink

 

Mason Co JrROTC

53:52

+34:36

19

5

Luther Boone Patel Fletcher

 

Mason Co JrROTC

54:37

+35:21

20

32

Campbell C Wilson

 

Live Oaks JrROTC

1:01:38

+42:22

21

8

Bates Bryant Jones K Weaver

 

Mason Co JrROTC

1:26:22

+1:07:06

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Farmakis Loftus Bowling

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

6

Riggs Craig Skaggs-F Campbell

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

24

Lyon Gvozdanovic

 

Live Oaks JrROTC

mp

 

 

30

Roll Smiley

 

Live Oaks JrROTC

mp

 

 

27

Sears R Weir

 

Live Oaks JrROTC

mp

 

 

36

Daniel Pillon

 

Live Oaks JrROTC

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

White Open (2)

1.8 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

43

Ryan Owens

 

Unk

34:43

0:00

2

37

Bellerjeau Family

 

OCIN

55:50

+21:07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol MS-M (5)

2.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

14

Noah Pavey

 

Union Co MS

30:59

0:00

2

60

Jordan Hertel

 

Union Co MS

31:23

+0:24

3

16

Nate Buress

 

Union Co MS

33:06

+2:07

4

17

Mahlon Page

 

Union Co MS

35:15

+4:16

5

13

Eric Porter

 

Union Co MS

35:26

+4:27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol MS-F (1)

2.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

15

Riley Williams

 

Union Co MS

46:10

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol Open (28)

2.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

19

Tyler McCabe

 

Live Oaks JrROTC

22:09

0:00

2

40

Austin Smiley

 

Live Oaks JrROTC

25:02

+2:53

3

39

Jarod Roll

 

Live Oaks JrROTC

25:12

+3:03

4

51

Virgil Bowling

 

Mason Co JrROTC

26:00

+3:51

5

52

Weston Riggs

 

Mason Co JrROTC

26:04

+3:55

6

53

Thanasi Farmakus

 

Mason Co JrROTC

26:05

+3:56

7

66

Ezra Mobley

 

Live Oaks JrROTC

28:38

+6:29

8

25

Isaac Johnson

 

Live Oaks JrROTC

38:09

+16:00

9

61

Gino Degand

 

Live Oaks JrROTC

38:21

+16:12

10

63

Kylar Reuge

 

Live Oaks JrROTC

38:22

+16:13

11

62

Cody Naish

 

Live Oaks JrROTC

38:23

+16:14

12

65

Kyle Sharpless

 

Live Oaks JrROTC

38:28

+16:19

13

47

Reuss and Newberry

 

Live Oaks JrROTC

42:55

+20:46

14

44

Tre Holt

 

Live Oaks JrROTC

45:40

+23:31

15

45

Andrew Patterson

 

Live Oaks JrROTC

45:48

+23:39

16

50

Rylan Scaggs-Farley

 

Live Oaks JrROTC

46:01

+23:52

17

21

John Fussnecker

 

Live Oaks JrROTC

49:51

+27:42

18

22

Kolbe Compton

 

Live Oaks JrROTC

50:06

+27:57

19

68

Emily Salmons

 

Diamond Oaks JrROTC

51:51

+29:42

20

64

Mason Hunt Rawlings

 

Mason Co JrROTC

57:24

+35:15

21

98

Jason Madison

 

Kenton JrROTC

1:00:23

+38:14

22

57

Williams and Lunsford

 

Live Oaks JrROTC

1:07:03

+44:54

23

67

Clemons Fletcher Boone Gibson

 

Mason Co JrROTC

1:15:01

+52:52

24

104

Cheyanne Vansky

 

Kenton JrROTC

1:27:40

+1:05:31

25

99

Albert and Donnelly

 

Kenton JrROTC

1:28:10

+1:06:01

 

 

 

 

 

 

 

 

80

Pollitt Stricklett

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

79

Mercado Shields

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

41

Daniel Pillon

 

Live Oaks JrROTC

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Open (4)

2.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

55

Andy Maue

 

Live Oaks JrROTC

31:10

0:00

2

88

Ryan Owens

 

Unk

51:25

+20:15

3

109

Gross Kristoff

 

OCIN

1:05:37

+34:27

 

 

 

 

 

 

 

 

119

Annie Graner Elizabeth Grover

 

OCIN

mp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Trol JV-M (3)

3.3 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

9

Luke Bantz

 

Union Co MS

38:15

0:00

2

59

Skyler Hertel

 

Union Co MS

44:41

+6:26

3

120

Noah Migoski

 

Union Co HS

45:48

+7:33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Trol Open (9)

3.3 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

46

Tyler McCabe

 

Live Oaks JrROTC

43:25

0:00

2

117

Emily Salmons

 

Diamond Oaks JrROTC

1:57:50

+1:14:25

3

49

Danovan Gvozdanovic

 

Live Oaks JrROTC

2:11:35

+1:28:10

4

100

Harley Crissinger

 

Kenton JrROTC

2:20:02

+1:36:37

 

 

 

 

 

 

 

 

91

Thanasi Farmakis

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

90

Weston Riggs

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

89

Virgil Bowling

 

Mason Co JrROTC

mp

 

 

84

Andrew Patterson

 

Mason Co JrROTC

dnf

 

 

83

Tre Holt

 

Mason Co JrROTC

dnf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Open (4)

3.3 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

125

Rob Minto

 

ICO

32:59

0:00

2

121

Jim Migoski

 

OCIN

47:55

+14:56

3

76

Victoria Huseman

 

OCIN

1:19:40

+46:41

4

77

Laurie Sydzyik

 

OCIN

1:27:33

+54:34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown M (8)

2.3 km 0 m

8 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

114

Aidan Minto

 

North Cental HS

17:34

0:00

2

81

Tyler McCabe

 

Live Oaks JrROTC

25:19

+7:45

3

87

Bill Greenwell

 

OCIN

38:19

+20:45

4

96

J.C. Faulkner

 

Kenton JrROTC

42:10

+24:36

5

95

Brian Blankenship

 

Kenton JrROTC

43:22

+25:48

6

101

Brian Collins

 

Kenton JrROTC

46:25

+28:51

7

97

Christopher Culwell

 

Kenton JrROTC

1:10:04

+52:30

8

122

Thomas Kiffmeyer

 

OCIN

1:12:36

+55:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown F (2)

2.3 km 0 m

8 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

103

Emma Ramsey

 

Kenton JrROTC

49:06

0:00

2

73

Claire Dell

 

OCIN

53:51

+4:45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown Open (2)

2.3 km 0 m

8 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

115

Ben Elfner Eric Elfner

 

OCIN

30:26

0:00

2

112

Bob and David Darby

 

OCIN

1:08:02

+37:36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green Trol V-M (6)

3.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

92

Aidan Minto

 

North Cental HS

32:36

0:00

2

86

Dylan Poe

 

Union Co HS

36:19

+3:43

3

12

Alex Yancey

 

Union Co HS

43:00

+10:24

4

10

Nathan Bantz

 

Union Co HS

48:21

+15:45

5

11

James Reeder

 

Union Co HS

49:17

+16:41

6

111

Michael Darby

 

Mason HS

54:18

+21:42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green M (7)

3.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

102

Tyler McCabe

 

Live Oaks JrROTC

39:23

0:00

2

70

Ken Kling

 

OLOU

1:01:24

+22:01

3

69

Steve Gerhardt

 

OCIN

1:05:03

+25:40

4

124

Warren Mandrell

 

OCIN

1:05:46

+26:23

5

78

Christine Plepys

 

OCIN

1:10:27

+31:04

6

71

Jim Cimprich

 

OCIN

1:13:22

+33:59

7

110

Kevin Mitchell

 

OCIN

1:28:56

+49:33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green Open (1)

3.5 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

113

Villa Reed Musik

 

Diamond Oaks JrROTC

2:02:27

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red M (9)

5.6 km 0 m

24 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

116

Tom Svobodny

 

MVOC

52:22

0:00

2

123

Zachary Hoeffner

 

MVOC

56:04

+3:42

3

74

Ben Hart

 

OCIN

1:00:55

+8:33

4

94

Rob Minto

 

ICO

1:02:08

+9:46

5

72

Ted Holland

 

OCIN

1:14:47

+22:25

6

118

Steve Barnhart

 

MVOC

1:15:28

+23:06

7

107

Aaron Rourke

 

OCIN

1:35:28

+43:06

8

105

Bill Donnelly

 

OCIN

1:39:16

+46:54

9

38

Todd Henson

 

OCIN

1:52:13

+59:51

10

42

Randy Porter

 

OCIN

1:55:21

+1:02:59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red F (1)

5.6 km 0 m

24 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

93

Brenda Blacklock

 

ICO

1:40:40

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results by Courses

 

Split Times

TROL 2015-2016 season standings

results of next OCIN local event (Miami-Western, November 29, 2015)

results of previous OCIN local event (Camp Stonybrook, November 7, 2015)

return to results index

return to OCIN home