Armco Park

January 29, 2017

Joe Ratermann, Event Director

 

Split Times

Results by Courses

 

 

Results by Age Class:

White Trol Open (2)

2.4 km 0 m

17 C

 

Place

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

1

Hoffman Bailey Adamson

 

Unk

28:15

0:00

2

31

Jenny Curp

 

Madison ES

48:16

+20:01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol MS-M (5)

3.0 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

44

Calvin Spencer

 

Loveland MS

20:48

0:00

2

50

Braydon Reiboldt

 

Union Co MS

23:44

+2:56

3

7

Jordan Hertel

 

Union Co MS

27:56

+7:08

4

32

Joseph Hill

 

Coy MS

31:26

+10:38

5

45

Aidan Johnson

 

Loveland MS

55:04

+34:16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol MS-F (2)

3.0 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

3

Priscilla Kelley

 

Union Co MS

38:30

0:00

2

4

Izzy Bartos

 

Union Co MS

49:25

+10:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Trol Open (2)

3.0 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

48

Noa Dannaker

 

Union Co HS

32:05

0:00

2

46

Arian Kharazmi

 

Loveland HS

55:11

+23:06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yellow Open (4)

3.0 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

6

Kathleen Brauch Patti Winford

 

Unk

35:43

0:00

2

19

Ryan Little

 

OCIN

36:33

+0:50

3

18

Gary Little Ernie Morgan

 

OCIN

58:35

+22:52

4

5

Steve Weigold Dennis Bubemyre

 

Unk

1:12:45

+37:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Trol JV-M (2)

3.5 km 0 m

19 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

11

Mahlon Page

 

Union Co MS

37:03

0:00

2

2

Skyler Hertel

 

Union Co HS

45:06

+8:03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Open (6)

3.5 km 0 m

19 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

17

Ron Warren

 

OCIN

52:51

0:00

2

15

Kathleen Brauch Patti Winford

 

Unk

57:18

+4:27

3

8

Dave Lane Lance Maclean

 

Unk

59:16

+6:25

4

20

Kathy Brady

 

OCIN

59:29

+6:38

5

13

Kevin Mitchell

 

OCIN

1:03:25

+10:34

6

30

Robert Adamson

 

Unk

1:12:38

+19:47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown M (8)

3.1 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

Diff.

 

 

1

54

Tom Svobodny

 

MVOC

30:15

0:00

2

51

Doug Huseman

 

OCIN

32:22

+2:07

3

53

Calvin Spencer

 

Loveland MS

42:52

+12:37

4

38

Nathan Dygert

 

Loveland HS

51:46

+21:31

5

39

Andrew Dygert

 

Loveland HS

56:26

+26:11

6

47

Matthew Robbins

 

OCIN

57:25

+27:10

7

52

Joseph Hill

 

Coy MS

59:06

+28:51

8

14

Mike Allen

 

ORRRC

1:52:06

+1:21:51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown F (1)

3.1 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

22

JD Walter

 

OCIN

1:59:12

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brown Open (2)

3.1 km 0 m

17 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

26

Bob Hays Barbara Hays

 

MVOC

1:08:56

0:00

2

49

Drink and Laugh

 

OCIN

1:09:01

+0:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green Trol V-M (2)

4.3 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

23

James Reeder

 

Union Co HS

42:33

0:00

2

25

Alex Yancey

 

Union Co HS

52:13

+9:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green M (3)

4.3 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

36

Joe Roman

 

OCIN

59:16

0:00

2

56

Warren Mandrell

 

OCIN

1:02:49

+3:33

3

16

Steve Gerhardt

 

OCIN

1:05:27

+6:11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Green F (2)

4.3 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

9

Chiori Shimizu

 

COO

59:53

0:00

2

28

Victoria Huseman

 

OCIN

1:32:07

+32:14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red M (13)

5.5 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

12

Dylan Poe

 

Union Co HS

48:11

0:00

2

41

Tom Svobodny

 

MVOC

49:21

+1:10

3

42

Ben Hart

 

OCIN

55:00

+6:49

4

35

Greg Fasig

 

OCIN

55:25

+7:14

5

27

Doug Huseman

 

OCIN

55:42

+7:31

6

29

Mike Minium

 

OCIN

56:55

+8:44

7

10

Shinichi Shimizu

 

COO

1:04:27

+16:16

8

34

Paul Merchak

 

OCIN

1:05:29

+17:18

9

40

Joe Garland

 

OCIN

1:11:43

+23:32

10

33

David Hill

 

Coy MS

1:12:38

+24:27

11

37

Nathaniel Fleenor

 

Loveland HS

1:14:14

+26:03

12

21

Casey Walter

 

OCIN

1:15:07

+26:56

13

24

Bill Donnelly

 

OCIN

1:24:55

+36:44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red F (1)

5.5 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

43

Stephanie Ross

 

OCIN

1:23:58

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red Open (1)

5.5 km 0 m

28 C

 

Pl

Stno

Name

 

Club

Time

Diff.

 

 

1

55

Tracy Burge Carolyn McClintock

 

OCIN

1:59:42

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

results of previous OCIN local event (Big Bone Lick, January 21, 2017)

results of next OCIN local event (Camp Friedlander, February 4, 2017)

TROL 2016-2017 season standings

return to results index

return to OCIN home