Rentschler Forest

October 30, 2021

Course Setter: Mike Minium

 

Thanks to all volunteers who helped with this event!

Guy Olsen Registration, Matthew Robbins Results and Download

Jasper Ralinovsky, Amy Lamborg, Courtney, Catherine, Caden, Everett and Elliott Lyerly, Dylan Gonyer, Julianna Goecke, Maliki Clarkston, Rex Settlemoir.

Beth MacLehose Route Gadget

 

Photos from this event

 

OCIN Route Gadget website Draw or upload your route!

 

Split Times

 

 

Results by Course:

1 White (9)

1.1 km

12 Controls

 

Place

Stno

Name

Club

Class

Time

Diff.

 

1

32

Caden Lyerly

OCIN

WTPSM

7:15

0:00

2

42

Cora Wynkoop

OCIN

WTPSF

9:33

+2:18

3

33

Everett Lyerly

OCIN

WTPSM

11:04

+3:49

4

30

Kelly Scott Clark Lewis Hand

None

WTO

17:27

+10:12

5

43

Isaac Kathy Wynkoop

OCIN

WO

17:57

+10:42

6

34

Elliott Lyerly

OCIN

WTPSM

21:48

+14:33

7

37

Eric Megan Jameson Reagan Skidmore

OCIN

WO

22:24

+15:09

8

44

Scavengers

OCIN

WO

25:46

+18:31

9

29

Ann Wainscott Jack Alex Thurston

None

WTO

25:48

+18:33

 

 

 

 

2 Yellow (10)

2.5 km

16 C

 

Place

Stno

Name

Club

Class

Time

Diff.

 

1

39

Kenny Fugate

OCIN

YO

32:50

0:00

2

7

Jared Grissom

Union County MS

YTMSM

45:14

+12:24

3

40

Hailey Wright

OCIN

YO

52:15

+19:25

4

46

Caden Lyerly

OCIN

YTO

1:06:23

+33:33

5

49

Cora Wynkoop

OCIN

YTO

1:06:41

+33:51

6

48

Elliott Lyerly

OCIN

YTO

1:08:22

+35:32

7

50

Isaac Wynkoop

OCIN

YTO

1:08:46

+35:56

8

47

Everett Lyerly

OCIN

YTO

1:08:52

+36:02

9

5

Dylan Gonyer

Union County MS

YTMSM

1:12:09

+39:19

10

31

Robert Meyer

OCIN

YO

2:11:51

+1:39:01

 

 

 

 

3 Orange (14)

3.6 km

14 C

 

Place

Stno

Name

Club

Class

Time

Diff.

 

1

8

Theresa Grissom

OCIN

OF

40:52

0:00

2

15

Warren Mandrell

OCIN

OO

46:16

+5:24

3

25

Rex Settlemoir

OCIN

OM

52:45

+11:53

4

36

Amy Lamborg

OCIN

OF

57:09

+16:17

5

16

Daniel Penman

OCIN

OM

57:39

+16:47

6

17

Samuel Penman

Home School

OTJVM

1:03:15

+22:23

7

20

Ellen Richey Joseph Richey

The Toefeets

OO

1:09:31

+28:39

8

6

Bill Greenwell

OCIN

OM

1:17:52

+37:00

9

3

Claire Dell

OCIN

OF

1:30:53

+50:01

10

12

Brynne Hredzak Laurie Hredzak

None

OG

1:37:07

+56:15

11

4

Julianna Goecke

Union County HS

OTJVF

1:40:25

+59:33

12

2

Maliki Clarkston

Union County HS

OTJVM

1:40:27

+59:35

13

51

Robert Meyer

OCIN

OO

1:47:05

+1:06:13

 

45

Bill Donnelly

OCIN

OO

dnf

 

 

 

 

5 Green (14)

5.3 km

15 C

 

Place

Stno

Name

Club

Class

Time

Diff.

 

1

35

Jasper Ralinovsky

OCIN

GrnM

45:45

0:00

2

9

Benjamin Hart

OCIN

GrnM

57:47

+12:02

3

1

Brian Baker

OLOU

GrnM

59:54

+14:09

4

38

Court Lyerly

OCIN

GrnM

1:02:08

+16:23

5

23

Stephanie Ross

OCIN

GrnF

1:12:55

+27:10

6

14

Jonathan Madden

OCIN

GrnM

1:16:56

+31:11

7

22

Jacob Rodeheffer

OCIN

GrnM

1:28:02

+42:17

8

13

Wenzhe Li

OCIN

GrnM

1:33:28

+47:43

9

27

Alexander Lopez

Hamilton JROTC

GTVM

1:44:23

+58:38

10

41

Bill Donnelly

OCIN

GrnM

1:46:31

+1:00:46

11

18

John Ratermann Joseph Ratermann

OCIN

GrnG

1:52:45

+1:07:00

12

21

Matthew Robbins

OCIN

GrnM

1:59:23

+1:13:38

13

28

William Kennedy

Hamilton JROTC

GTVM

3:02:28

+2:16:43

 

26

Laurie Sydzyik

OCIN

GrnF

mp

 

 

results of previous OCIN event (Governor Bebb, October 23 2021)

results of next OCIN Northern Indiana event (Twisted Run, November 6, 2021)

results of next OCIN TROL-WARS event (Camp Butterworth, November 13, 2021)

 

 

return to 2021 Results index

return to OCIN home